"Ulita je otevřený a zábavný svět
s přátelským prostředím pro každého"

zájmové oblastiUlita je dle organizační struktury rozdělena na odělení dle věkových skupin, zachováváme však vysokou odbornost jednotlivých oblastí. O jejich koncepci a rozvoj se starají odborní garanti

 

 

SPORT


Ulita nabízí ucelený systém na sebe navazujících sportovních kroužků od předškolních sportovních přípravek, po jednotlivé druhy sportů. Sportovní přípravky v sobě nesou prvky atletiky, gymnastiky, ale i kolektivních her apod. Ve 3. třídě již dělíme sportovní přípravy na kroužky určené zvlášť holkám a klukům, aby si kluci mohli zahrát fotbal a holky třeba zacvičit s hudbou.

Z konkrétnějších sportů stojí určitě za to zmínit stolní tenis. ​Kroužky stolního tenisu patří k našim chloubám, včetně trenéra Jindřicha Šmolíka, který připravil nejednoho českého reprezentanta. Ulita disponuje kvalitním vybavením, robotem pro efektivnější trénink a nabízí účast na turnajích. Hráče připravujeme od jejich začátků až po výběrový tým s intenzivnější přípravou.


 


TANEC

 
Tanec v Ulitě nabízí spektrum tanečních stylů a kroužků.
Předškoláci se na našich kroužcích hravě a zábavně setkávají se světem tance. Pomocí tanečních her, říkadel a příběhů se učí základní pohyby a propojují je s hudbou.
Školní děti mají možnost dál se rozvíjet v konkrétních tanečních stylech, které si vybraly. Najdete u nás street, mtv style, balet, zumbu a výrazový tanec.

Všechny kroužky čeká vystoupení na společném tanečním večeru na konci školního roku. V návaznosti na kroužky mohou děti tančit i o prázdninách a být součástí krátkých představení nebo videoklipů, které vznikají během tanečních táborů.
 


KERAMICKÉ A VÝTVARNÉ STUDIO

 
Keramické studio v Ulitě má letitou tradici. Vybudovaly ho a vedou lektorky Vlasta Faktorová a Kateřina Tetivová. Vymýšlejí stále nové náměty, aby bavily i děti, které k nám chodí mnoho let a takové, aby se naučily různým postupům vytváření a dekorování keramiky.

Balancujeme mezi dodržováním zadaného tématu a podporou individuality dítěte, aby se děti keramiku  „naučily“ a zároveň neomezovaly svou přirozenou kreativitu. Pěstujeme sebevědomí i vůli vydat ze sebe vše, co dítě umí. Nadaní u nás najdou podporu a individuální vedení.

Pravidelně vystavujeme. Každoroční červnové výstavy v Ulitě se účastní všichni členové kurzů keramiky. Výstava je prodejní, z prodeje podporujeme kmotřence Ulity Tibeťana Lobsanga Tenzina.
 
Ve výtvarném studiu se věnujeme nejrůznějším výtvarným technikám od kresby a malby přes prostorovou tvorbu po grafiku, kterou si děti samy tisknou. Námětem nám je krajina, portréty, zátiší, ilustrace, vodní, vzdušná a zvířecí říše. Pro uvolnění tvůrčího projevu zařazujeme výtvarné hry a experimenty. Dbáme na to, aby tvorba děti bavila a téma přineslo i nové poznatky o přírodě, umění a historii. Starší děti nenásilně seznamujeme s vývojem umění a uměleckými směry.
Nevynecháváme ani rukodělnou tvorbu z materiálů tradičních i méně známých – z pedigu, drátu, vlny atd. Tvoříme hračky, drobné dekorace, dárky, šperky. 
Mezi výtvarné umění řadíme i fotografování, kde se naučíte ovládat svůj fotoaparát, poznáte, co všechno umí a k čemu jednotlivá nastavení nebo programy slouží. Zkusíte si základní postupy zpracování fotografie v počítači, ale hlavně budeme přemýšlet o tom, co a jak fotografujeme a budeme se dívat kolem sebe jako praví fotografové.
Pravidelné kroužky doplňují krátkodobé výtvarné kurzy pro dospělé, nebo studenty, které plánují přijímací zkoušky na výtvarné školy - kurzy grafiky, kresby, krajinomalby, zátiší, figurální kresby a portrétu, dějin výtvarného umění aj. Samozřejmostí jsou pak výtvarně laděné akce a tábory. 
 
 


DIVADELNÍ ATELIÉR


"Zrajete pro umění? Nechte se urvat!"
 
Divadelní ateliér Ulita je platforma pro divadelní vyžití a vzdělávání zájemců každého věku. Divadlo chápeme jako živý a současný druh umění i jako mimořádný nástroj sebepoznání a seberozvoje.

Pracujeme v týmech zaměřených především na herectví, inscenační tvorbu a komunikační dovednosti, ale máme také týmy čistě improvizační. Pořádáme herecké tábory, jezdíme na víkendová soustředění, hrajeme představení na domácí scéně i jinde.

Pod vedením zkušených lektorů - profesionálních divadelníků na vás v kurzech čeká škála aktivit od dramatických her pro děti, přes svérázná autorská představení teenagerů, po odvážné experimenty i nahlížení do skutečného divadelního provozu studentských a dospělých skupin. 
 


HUDBA


Hudební aktivity každým rokem rozšiřujeme. Poslední dobou se vydáváme především cestou populární hudby, kdy na výuku jednotlivých nástrojů navazuje i možnost zahrát si v kapele UlitaBand nebo natočit muziku v nahrávacím studiu. Lektoři jsou opravdoví muzikanti, kteří vystupují na koncertních podiích ve svých kapelách a zkušenosti nejen s technikou hry, ale třeba i skládáním vlastních melodií předávají dál.
Z nástrojů u nás můžete hrát na flétnu, akustickou, elektrickou nebo basovou kytaru a bicí. 

Rozšiřujeme i nabídku pro předškoláky, zaměřenou na celkovou hudební průpravu. Pokud tedy máte v sobě alespoň kousek muzikanta, najdete u nás prostor pro aktivity, ať jsou vám 3 anebo 60 let.

 


TECHNIKA

 
Jdeme s dobou a naši lektoři jsou připraveni předávat své nadšení dál!

Už malí předškoláci si v Ulitě mohou postavit své první výtvory z lega, následně je ale třeba i naprogramovat se stavebnicí Mindstorm.

V tomto roce na vás čeká zrenovovaná multimediální učebna včetně nového vybavení.

Tvořte s námi Ulitu a přidejte se do kroužků multimediálního machra či fotografování a podílejte se aktivně na naší prezentaci a propagaci. 
 


VZDĚLÁVÁNÍ

 
Ulita je místem, které zábavnou a atraktivní formou doplňuje a rozšiřuje vzdělávání v mateřských a základních školách.

Nabízíme škálu vzdělávacích aktivit z různých oblastí. Přípravné kroužky představuje kroužek Předškolák, kde se děti připravují pro vstup do základní školy nebo o pár let později mohou využít Přípravku na příjimací zkoušky na osmileté gymnázium.
Dále si děti mohou vybrat například kroužek vědecký nebo kroužek logiky.

Kroužky vedou zkušení pedagogové a odborníci v dané oblasti, kteří kladou důraz na individuální rozvoj dětí a odhalení jejich silných stránek.

Pro všechny věkové kategorie nabízíme kroužky angličtiny, které vede zkušená lektorka s bohatou praxí Magda Podroužková. Svůj zájem o tento jazyk tak děti získávají hravou formou už od malých předškoláků a dále se rozvíjejí v na sebe navazujících kroužcích.
Jazykové kroužky jsme v posledních letech rozšířili také o francouzštinu a španělštinu

 
 

 

Sdílejte s přáteli!
Odběr novinek
Podporují nás
Kontakt
222 990 330
606 611 920
DDM Praha 3 - Ulita
Na Balkáně 2866/17a
130 00 Praha 3